Size Ulaşalım

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sevgili gençler,

Sağlığı geliştirme çok disiplinli bir yaklaşım ile mümkündür. Ekibin içinde hasta veya sağlık hizmetini talep eden birey merkezde, ekip üyeleri ise bireyin çevresindedir. Böyle bir hizmette, tüm disiplinler kendi yetki ve sorumluluk alanına giren tanı, tedavi, bakım, eğitim ve danışmalık hizmetlerini yürütürler. Bu bağlamda Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Ebelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Hemşirelik olmak üzere sağlık bilimlerinin özellikli alanlarını bir araya getirmiştir.

Fakültemiz alanı ile ilgili özgün çalışmalar yapan, ulusal ve uluslararası çevrelerde tanınan, toplum sağlığı ile ilgili plan ve politikalar oluşturulmasında danışılan, saygın, lider bir fakülte olmayı kendine hedef olarak seçmiştir. Öğrencilerimizin bilim, teknoloji, kültür ve sanatın aydınlattığı yolda gereksinim duyabilecekleri teorik ve uygulamalı tüm bilgileri çok yönlü ve derinlemesine kavrayabilmelerini, değişik alanlarda anlamlı ilişkiler kurabilmelerini, bilgi tabanlı becerileri kazanabilmelerini, kendilerini geliştirebilmelerini ve yenileyebilmelerini istemekteyiz.

Bizler evrensel ve kültürel değerler ışığında insan haklarına saygılı, yaşam boyu öğrenme, öğretme ve iletişim becerilerine sahip, insan haklarına saygılı, mesleki ve bilimsel alanda yetkin, disiplinler arası çalışmalar yürütüp, eğitim ve araştırmalar yapan, sağlık hizmetini ve teknolojisi toplum yararına sunan,  sağlık profesyonelleri ve eğitimciler yetiştirmekteyiz.

Bu nedenle en iyi öğrencileri, en donanımlı, nitelikli eğitimcilerle ve araştırmacılarla karşılaştırarak birbirilerimize değer katmayı istiyoruz. Bu anlayışla uzun süren serüvenimizde sizleri bizimle olmaya davet ediyorum. Güçlü akademik kadrosu ile küreselleşen dünyada sağlıkta fark yaratacak lider sağlık çalışanları ve araştırmacıları yetiştirmek için sizleri Lokman Hekim Üniversitesi ailesine bekliyoruz.

Sizleri aramızda görmek bize mutluluk verecektir.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof Dr Nevin ŞANLIER

Sosyal Medyada Biz

BİZİ TAKİP EDİN