Size Ulaşalım

Spor Bilimleri Fakültesi

Sevgili Öğrencilerimiz ve Öğrenci Adaylarımız;

Ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi, kendini ispatlamış; sağlıkta öncü, yetişmiş ve uzman kadroları ile bir ilke imza atan Lokman Hekim Üniversitesi’nin bünyesinde kurulmuş olan Spor Bilimleri Fakültesi, tüm dünyada rahatlıkla çalışabilecek, üst düzey antrenör, monitör ve spor adamı yetiştirme kimliği ile görev başındadır.

Öğrencilerimiz multidisipliner çerçevede Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile ortak laboratuvarları kullanacak ve dersleri ilgili bölümlerin hocalarından alacaklardır. Bu sayede öğrencilerimiz en doğru teorik bilgi (bilimsel bilgi) ile donanacaklardır. 

Üniversitemiz modern ve son teknoloji salon, saha, malzeme, araç-gereçlerle de pratik uygulamaları en üst düzeyde verebilme imkanına sahiptir.

1. ve 2. sınıfta yoğunlaştırılmış İngilizce ve Almanca dil eğitimi ve devamında uluslararası öğrenci ve akademisyen değişim programları sayesinde hem dili pekiştirmek hem de uluslararası staj imkânlarını oluşturarak üst düzey spor adamlarının yetişmesini sağlamak gayesindeyiz.

Bilindiği gibi, savaş sanayinden sonra en çok yatırımların olduğu alan spor endüstri sanayi ve teknolojisi, en hareketli ekonomi spor ekonomisidir. Uluslararası yeterliliklere sahip iyi bir antrenör, bu hareketli ekonomiden de payını alacak ve iyi bir gelire sahip olacaktır.  Bunun yanında, seyahat, gezi ve iletişimler; kurulan dostluklarda işin ayrı bir yönüdür.

Spor Bilimleri ailemiz ve bizi tercih eden öğrenci kardeşlerimizle geçireceğimiz başarılı ve mutlu yılların heyecanıyla Türkiye’de bir ilke birlikte imza atacağız.

En derin muhabbet, sevgi ve saygılarımla…

 

Sosyal Medyada Biz

BİZİ TAKİP EDİN