Size Ulaşalım

Rektörlük

Rektör

İki şey var: Seveceksin, sevileceksin! Sevmek için, sevilmek için ne lazımsa onu yapacaksın.

Üniversitemiz Sevgi Vakfı öncülüğünde Ankara’da kurulan yeni bir vakıf üniversitesidir. Sevgi Vakfı 40 yıldan beri devam eden öğrenci yetiştirme gayesini , bir üniversite kurarak hedeflerini bir basamak daha ileriye taşımış ve taçlandırmıştır.

Vakfımız, Üniversitemize kendi düşünce ve felsefesine uygun “Lokman Hekim Üniversitesi” gibi güzel bir isim vermiştir. Lokman Hekim gibi sevilen, saygı duyulan ve onun ismine yakışan uzun ömürlü, çağlar boyu yaşaması , yaşatması, büyüyüp gelişmesi en büyük temennimizdir.

Kale gibi güçlü bir üniversite kurmalıyız. Üniversitemize güzel hayal ve umutlarla gelen gençlerimizin, eğitimini tamamladıktan sonra daha büyük umutlarla yarınlarına bakması en büyük arzumuzdur. Üniversitemiz zamanını iyi değerlendiren, ailesine ve sosyal çevresine karşı sorumlu, tüm insanlara her yönüyle faydalı, ilmi yönden ileri gençler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

“Ne kadar büyük işler yapmak istiyorsanız büyüklüğünüz o kadardır”. Biz büyük işler yapmak için sevgi ve iyi niyetle ilk tuğlayı koyduk. Bunun devamının geleceğinden hiç şüphemiz yoktur. Sancak teslim alınmıştır. Bu sancağı yarınlara taşımak hepimizin görevidir.

Lokman Hekim Üniversitesi 2018 -2019 Eğitim ve Öğretim yılında Tıp Fakültesi başta olmak üzere, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi altında Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Ebelik Bölümü, Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile Spor Bilimleri Fakültesi içerisinde Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu’da ise Anestezi ve İlk ve Acil Yardım Proramı ile eğitime başlayacaktır.

1996 yılından bu güne sağlık sektöründe güvenilir bir kuruluş olan, 5 hastane, 1 tıp merkezi ve 1 tanı merkezi ile çalışmalarına devam eden Lokman Hekim Hastaneleri ,Tıp Fakültemizin ve Üniversitemizin en önemli lokomotifi olacaktır.

Üniversitemiz açıldığında tüm bölümlerin öğretim üyeleri, laboratuarlar, ders notları ve programları hazır olacaktır. Bu konuda çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Eğitim materyallerinin hazırlanmasında sağlık alanında ülkemizde önemli bir eğitim kuruluşundan destek alınacaktır.

Üniversitemizde çağdaş bir üniversitede bulunması gereken tüm sosyal , kültürel ve fiziki imkanlar olacaktır. Başarının anahtarı zeki olmak değil, çok çalışmaktır. Başarmak için hep birlikte daha çok çalışacağız. Yol göstereceğiz. Hedef koyacağız. Sizinle varım diyenleri yolda bırakmayacağız.

Üniversitemizin, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle…

Prof. Dr. Ali KOŞAR 
REKTÖR V.

Sosyal Medyada Biz

BİZİ TAKİP EDİN