Size Ulaşalım

Fakülte Hakkında

Spor Bilimleri Fakültesi, sporun bütün Dünya’da yapılış amaçlarına uygun bilimsel bilgi donanımı ve pratik uygulamalarla, amatör ve profesyonel tüm alanları kapsayan bir idealle kurulmuştur. İnsanı ilgilendiren her şey Spor Bilimleri’nin doğasındadır. Fizik, kimya, matematik, biyoloji, endüstri, sanayi, teknoloji, ekonomi, gazetecilik, tarih vb. alanlar sporun sürekli ilişkide olduğu disiplinlerdir.          

Spor Bilimleri Fakültesi, ülkemizin spor alanında ihtiyaç duyduğu profesyonelleri yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Fakültemizde, dünyada en önemli iletişim kaynaklarından biri olan spor konusunda uzmanlaşmak isteyen bireyler için Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi ile birlikte multidisipliner bir eğitim programı hazırlanmıştır.

A- ANTRENÖRLÜK BÖLÜMÜ

Antrenörlük eğitim programının temel amacı; ülkemizin antrenör ihtiyacını karşılayan, uluslararası yeterliliğe sahip, alanında uzman, mesleki olarak kendini geliştirmeye açık nitelikli profesyoneller yetiştirmektir. Öğrenciler, multidisipliner eğitim anlayışı çerçevesinde üniversitemizin diğer bölümleri ile etkileşim halinde olurlar. Öğrenciler, antrenörlük eğitim programında kapsamlı laboratuarlarımız sayesinde çeşitli öğrenme deneyimleri ile karşılaşacak ve uzman bir antrenör olarak kariyerlerine başlayacaklardır.

Yurt dışı bağlantılı eğitimleri boyunca İngilizce ve Almanca ağırlıklı eğitim müfredatıyla çift dil bilme olanağına sahip olup uluslararası alanda rahatlıkla çalışabilen üst düzey antrenörler olarak mezun olacaklardır.

Sosyal Medyada Biz

BİZİ TAKİP EDİN