Size Ulaşalım

Fakülte Hakkında

Küreselleşen dünyada tıp alanındaki evrensel nitelikleri ve her geçen gün büyük bir hızla ilerleyen bilimsel gelişmeleri öğrencilerine aktarmak amacıyla kurulan Lokman Hekim Üniversitesi Tıp Fakültesi, bilgiye bilimsel yöntemlerle ulaşıp onu kullanabilen, mesleğini kanıta dayalı tıp yaklaşımı ve etik kaygılarla yapan, insan sağlığına evrensel bir çerçeveden bakabilen yetkin hekimler yetiştirir.

Fakültemiz, bilimin ışığında üretip düşünen, toplumun değerlerinin ve ihtiyaçlarının bilincinde ve tıp alanındaki son gelişmeleri kullanan modern bir eğitim ve öğretim programı hazırlamıştır. Dersler, mesleki ve klinik beceriler ile desteklenerek zenginleştirilmiş, öğrencilerin ilk günden itibaren tıbbın pratik uygulamaları konusunda deneyim edinmesi planlanmış ve tıbba multidisipliner bir çerçevede bakabilmeleri için farklı alanlardan dersler eklenmiştir.

Fakültemizin, güçlü eğitim kadrosu ve modern kampüsünün yanı sıra, sağladığı en önemli olanaklardan birisi de uygulamalı verilen eğitimlerin büyük çoğunluğunun en yeni teknoloji ile donatılmış Lokman Hekim Hastanelerinde yapılmasıdır.

 

Sosyal Medyada Biz

BİZİ TAKİP EDİN